Piątek, 23 czerwca 2017r. O tym co dzisiaj.

Dziennik pokładowy 23/06/2017

  • Pozycja – 60°47’1N 002°30’5W

  • Warunki pogodowe :

          Wiatr – 22-28kts south

          Wysokość fali – 1.5m-2m.

 

Wachtę standardowo przejąłem o godzinie 0000hrs. W stosunku do dnia poprzedniego pogorszeniu uległy znacząco warunki pogodowe – wczoraj wiatr 8-10kts dzisiaj w nocy faktyczna i przewidywana prędkość wiatru od 22 do 30kts. Najbliższe dni bez poprawy a w dniu jutrzejszym ulegną pogorszeniu 31-38kts oraz przewidywana wysokość fali 8-10m.

W okolicy wykonywanego projektu znajduje się kilka jednostek rybackich, które po wcześniejszym poinformowaniu nie stwarzają problemów oraz nie zbliżają się do wyznaczonego przez BP restricted area.

Załoga po całodziennych czynnościach związanych z eksploatacją statku oraz obowiązkami wykonywanymi ze względu na zajmowane stanowisko odpoczywa w kabinach.

 

Jak możecie zauważyć pogoda nas nie rozpieszcza i następne dni niestety nie będą lepsze – a przecież zaczęło się lato?! Praca zmianowa co 6h ma swoje plusy oraz minusy niestety chyba wiecej tych drugich – ciężko wygospodarować sobie chociaż te 6h ciągłego snu… ale przecież to nic najważniejsze że w ciągu dnia mam chociaż te kilka godzin żeby porozmawiać z narzeczoną, dowiedzieć się co w domu i najważniejsze…co u mojego małego chłopczyka!

A więc tak – walczymy z zebami, jak narazie cztery wyszły zaczynają pchać się dwójki – chłopak radzi sobie nadzwyczaj dobrze,jestem dumny.

  1 comment for “Piątek, 23 czerwca 2017r. O tym co dzisiaj.

  1. 23 czerwca 2017 o 20:22

    Odległość prawdopodobnie powoduje to, że chcesz być blisko chociaż telefonicznie. Szkoda, że większość ludzi nie potrafi docenić tego, co ma obok siebie. To właśnie odległość uświadamia nam, co mamy i jak wartościowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *